Pomidory na cykl jesienny dostosowane do Twoich potrzeb

Segment malinowy jest najbardziej popularny w Polsce. Od wielu lat Polacy coraz częściej wybierają pomidory malinowe, poszukując dobrej jakości owoców o atrakcyjnym wyglądzie. Duże, żebrowane owoce o mięsistej strukturze i dobrym smaku kojarzą się z tradycyjnymi odmianami uprawianymi przed laty. Pomidory czerwone nadal maja dużą grupę zwolenników, a dodatkowo często w trakcie sezonu ,poszukiwane są czerwone odmiany z przeznaczeniem na export. Poszukiwane odmiany musza charakteryzować się dobra trwałością, bardzo dobra jakością handlową. Wybierając odmiany do uprawy w cyklu jesiennym po ogórkach, w uprawach szklarniowych lub tunelowych, warto zapoznać się z poniższą ofertą.


Duża cześć pomidorów malinowych w Polsce to odmiana Maluno, uprawiana w szklarniach na cykl przedłużony, ale która również bardzo dobrze sprawdzi się w późniejszych terminach sadzenia oraz uprawach jesiennych, w cyklu po ogórkach. Duże mięsiste owoce bardzo długo zachowują dobra jakość handlowa i łatwo takie atrakcyjne owoce sprzedać. Jednak najważniejsze cechy Maluno to brak problemów z plamami od silnego nasłonecznienia oraz sucha zgnilizna wierzchołkowa.

 

MALUNO

Maluno


Nowością oferowana w uprawach tunelowych i szklarniowych do 16 gron jest odmiana Manekro. Zalecana w uprawach nieszczepionych , charakteryzuje się bardzo dużym, żebrowanym owocem o mięsistej strukturze. Manekro to unikalny wygląd malinowego tradycyjnego pomidora.

 

MANEKRO

Manekro

 

Odmiana Mamston dobrze znana z upraw tunelowych ma nieco mniejsze owoce BBB/BB. Uprawiana często w cyklu na 8 gron może być z powodzeniem uprawiana w cyklu jesiennym w uprawach po ogórkach. Dobre wiązanie owoców a co za tym idzie wysoki plon odmiany Mamston to dobra opłacalność. Mamston ma bardzo dobra jakość owoców, owoce z upraw tunelowych nie różnią się jakością od pomidorów uprawianych w szklarni, a często były lepsze.  

 

MAMSTON

Mamston

 

Najczęściej wybieraną odmianą czerwona przeznaczoną na export jest Edamso. Wyrównane owoce latem w rozmiarze BB idealnie nadają się na dalekie wysyłki. Bardzo wysoki plon potwierdzony wieloma doświadczeniami pozwala uzyskać wysoka opłacalność porównywalna z odmianami malinowymi. Edamso zwykle uprawiane w cyklu przedłużonym w szklarni ,często wybierane jest tez w uprawach na drugi cykl.

 

Edamso

Edamso

 

Nową odmianą dedykowaną do upraw na drugi cykl, najczęściej w tunelach foliowych jest Trioset. Typowa odmiana segmentu standardowego z owocami rozmiaru BB charakteryzuje się intensywnym ciemno czerwonym kolorem i bardzo dobra jakością szczególnie w okresie jesieni w nieogrzewanych tunelach.

 

Trioset

Trioset    

Podziel się tym wpisem