Trudności w uprawie pomidorów mięsistych

Nowa odmiana Extradena


W Polsce najwięcej uprawia się pomidorów malinowych, jednak pomidory czerwone o dużym rozmiarze mają nadal spore grono konsumentów. Produkcja pomidorów czerwonych mięsistych w mijającym sezonie nie była łatwa. Częste i radykalne zmiany przebiegu pogody, wpływały na niestabilna produkcje co przekładało się na zmienna podaż pomidorów i w efekcie zmienny popyt oraz niższe ceny. Wielu producentów pomidorów mięsistych w Polsce planuje przejście na uprawę pomidorów malinowych, a to może skutkować lepszą koniunktura na pomidory czerwone w przyszłym sezonie.

 

Produkcja pomidorów czerwonych mięsistych może być bardzo opłacalna jeśli plonowanie będzie na wysokim poziomie i jednocześnie jakość owoców wyróżni się na rynku.

 

Nowa odmiana Extradena wyróżnia się doskonała jakością owoców, które są intensywnie czerwone i błyszczące.

Wielkość owoców to w większości BBB o lekko żebrowanym kształcie i atrakcyjnej szypułce.

Wysoki plon odmiany Extradena jest efektem szybkiego wzrostu, kolejne grona dorastają w szybkim tempie  i w całym sezonie może być nawet 2 grona więcej od innych odmian z tego segmentu.

Extradena ma tez krótsze międzywęźla, co ułatwia uprawę w niższych szklarniach i obniża nakłady roboczogodzin,

Wysokie zbiory owoców z trakcie sezonu zapewnione są przez bardzo dobre wiązanie owoców, szczególnie ważne jest to w trakcie lata, a tu Extradena z łatwością wiąże owoce, zapewniając plon i jednocześnie łatwiejsze i bez problemowe sterowanie uprawą.

Podziel się tym wpisem